ד"ר שי רבין | פסיכולוג קליני

טיפול פסיכולוגי בילדים, מתבגרים ובמבוגרים

צור קשר

052-6780035

rabinshai@gmail.com

כתובת הקליניקה:

בית רון, קומה 5

רח' אחוזה 142, רעננה

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT)

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) הינו טיפול קצר מועד וממוקד שמטרתו היא להביא להקלה מהירה ומיידית בבעיות ספציפיות. הטיפול מבוסס מחקר ונמצא יעיל למגוון רחב של הפרעות מצב רוח וחרדה, קשיים חברתיים, תפקודיים ועוד. אחד מעקרונותיו הבסיסיים של הגישה גורס כי האופן בו אנחנו מפרשים ומתמודדים עם סיטואציה הוא הגורם העיקרי למצוקה, אפילו יותר מהסיטואציה עצמה. בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) העבודה מתבצעת בשלושה מישורים בעלי השפעה הדדית אחת על השנייה. במהלך הטיפול, נבחן את תהליכי המחשבה וננסה לאתר דרכים נוספות להתבוננות על מצבים שונים. כמו כן, נאתר את הרגשות המתעוררים ובאמצעות טכניקות שונות נחפש להשיב את האיזון הרגשי והגופני, ולבסוף נבדוק כיצד התנהגותנו משפיעה על החוויה הרגשית ועל תהליכי המחשבה.

 לרוב, הטיפול בבעיות ממוקדות מתחלק לשני חלקים. חלקו הראשון מוקדש לאבחון והערכה ראשונית של הקושי ובניית תוכנית טיפולית המתאימה לצרכי האדם וליכולותיו. החלק השני הוא הטיפול עצמו וכולל התערבויות קוגניטיביות, התנהגותיות ופיזיולוגיות.

 טיפול CBT כולל שימוש בכלים כגון חשיפה, תרגילי הרפיה, דימיון מודרך, תרגילי מיינדפולנס (Mindfulness) וביו-פידבק. כלים אלו תורמים להשלמה וקבלה של רגשות העולים בנו ומפחיתים את חווית המצוקה. חלק מהותי בטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי (CBT) הוא תרגול בין הפגישות וכולל גם משימות לבית.

טיפול פסיכודינאמי

© 2020 כל הזכויות שמורות לשי רבין |התכנים המופיעים באתר אינם מהווים עצה רפואית או תחליף להתייעצות עם מומחה

 עיצוב ובנייה: uripeleg.co.il